Mistrovství světa do 23let

Od 17. do 20. července jsem se zúčastnil mistrovství světa do 23 let v maďarském Szegedu. Závodil jsem zde opět s parťákem Lukášem Hájkem na deblu. Po menším zaváhání, jsme se probojovali do finále, kde jsme skončili na parádním 5.místě. Jsem spokojen, protože v dané konkurenci jsme asi nemohli zajet lépe.

Ve čtvrtek dopoledne jsme jeli rozjížďku, která se nám nevydařila a museli jsme absolvovat ještě semifinále. A když už nám to tak "krásně" vyšlo, tak jsme nafásli semifinále, ve kterém bylo více rychlých lodí, než postupujících míst do finále, a tak ve vzduchu visel pomyslný "černý Petr". Naštěstí se nám jízda už od začátku vydařila a jeli jsme v kontaktu s favority. Tyto lodě jsme si udrželi a v dlouhém závěru se nám podařilo vyšoupnout favorizované Maďary a Italy, kterým jsme s radostí předali černého Petra.

Pak už následovalo vytoužené finále, ve kterém jsme nechali maximum a vybojovali již zmiňované 5. místo za Rusy, Ukrajinci, Poláky a Němci.

Nyní mě čekají už poslední letošní závody 8. - 10. srpna a to Mistrovství světa seniorů v Moskvě. Zde budu závodit v kategorii čtyrkánojí na 1km.

Držte mi palce

Tom
29.07.2014 08:47:13
tommyjanda
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one