Praha

Praha

Sport : rychlostní kanoistika
Klub : USK Praha (od r. 2016), Dukla Praha ( od r. 2011), KVS Praha (od r. 2002)
Trenér : Waldemar Fibigr

Datum narození : 24.3.1992
Bydliště : Praha
Vzdělání : Obchodní akademie, VŠEM (od r.2011)

Loď : Plastex Rio 2016
Pádlo : Bracsa
Od malička jsem měl moc energie tak mě naši dali na sport. Nejprve jsem začínal v Sokole a později jsem se dal na kanoistiku. Na vodu jsem se dostal díky kamarádovi, který se už v té době pádloval. Od začátku se mě ujal Pedro Dvořák, který už dříve vytrénoval mnoho reprezentantů a vítězů, takže jsem měl štěstí, že jsem mohl trénovat právě s ním.

Začátky byly těžké, více času jsem trávil ve vodě než na ní. Nejprve jsem pádloval na pravé straně, ale pak jsem se musel přeučit na druhou, protože v té době bylo málo kanoistů padlujících vlevo. Zanedlouho jsem začal jezdit debla, kde jsem se vše naučil, a tak mi už nic nebránilo v přechodu na singl kánoe. Uteklo pár let a v dorostencích jsem vyhrál závod Olympijských nadějí v Maďarsku. V té době působila na loděnici skupina starších závodníků ke kterým jsem se postupně přidal.

Začal jsem tedy trénovat se staršími kluky, jak z KVS, tak i z Dukly. V průběhu mého pádlování v naší skupině kluci různě končili a někdo se k nám i přidal. Měl jsem taky pár těžkých chvil, protože jsem byl často nemocný nebo zraněný. Důležité je, že mě kanoistika nikdy nepřestala bavit, takže jsem se vždy s nadšením vrátil a vše doháněl.

Před přechodem do chlapské kategorie jsem přestoupil do Dukly Praha(od r. 2011), kde jsem se seznámil s Mudr. Plchovou. Po delší době se podařilo nad vysokou nemocností vyhrát, za což vděčím právě paní doktorce. V Dukle Praha jsem působil zhruba 5 let a momentálně jsem členem USK Praha od roku 2016, kde na tom makáme s mým koučem Waldemarem Fibigerem.

Samozřejmě k tomu studuji Vysokou školu ekonomickou a managementu v Praze, ale pořád dostává přednost pádlování. To je pro mě nejdůležitější :-)
Instagram

Instagram

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one